Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Temmuz 2024

Ankara Tıp’ta 40. Yıl

Ankara Tıp’ta 40. Yıl

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, emekliliğinin üzerinden 10 yıl geçmiş öğretim üyeleri ile halen görev yapan ve meslekte 30, 35 ve 40’ıncı yıllarını tamamlayan öğretim üyeleri için “Ankara Tıp Kökleri ve Meslekte 30, 35, 40’ıncı Yıl Plaket Töreni” düzenleyerek, Tıp Fakültesi’ne emek veren öğretim üyelerini onurlandırdı. Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda 9 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen törende ilk olarak Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri Doç. Dr. Güler Demirova Györffy ve Yrd. Doç. Dr. Demet Gürhan tarafından bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Törenden önce, Morfoloji Yerleşkesi fuaye alanında Fakülte mezunlarından Dr. Tülin Eroğlu Kaynak’ın çekmiş olduğu karelerden oluşan ‘Müzikle Büyümek’ isimli Fotoğraflar Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Müzik dinletisinin ardından, Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehsuvar Ertürk, Ankara Tıp Kökleri unvanı alan öğretim üyeleri ile meslekte 30, 35, 40’ıncı yıllarını tamamlayan öğretim üyelerine plaket ve birer çam fidanı sundu.

Fakülteye uzun yıllar hizmet eden ve çok sayıda öğrencinin gelişimine katkı sağlayan Prof.Dr.Hülya Çetinkaya kürsüye davet edilerek 40. Yıl plaketini Dekan Prof. Dr Şehsuvar Ertürk’ ün elinden aldı.  Plaketlerin alındığı ve hatıra fotoğraflarının çekildiği tören, resepsiyonla sona erdi.

plaket resmi

plaket 2

Plaket tören fotoğrafı

Plaket Töreni Plaket Töreni

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.